مرکز پژوهشی کاشان شناسی

English   |     |     |  
 انتخاب وب سایت:
نوع خبر 
 
 
اهداء 100 نسخه مجموعه مقالات کنگره بزرگداشت ملامحسن فیض کاشانی
مرکز پژوهشی کاشان شناسی دانشگاه کاشان به مناسبت سالگرد رحلت ملا محسن فیض کاشانی، تعداد یکصد نسخه از "مجموعه مقالات کنگره بزرگداشت ملامحسن فیض کاشانی"(شماره4-5مجله کاشان شناخت،1387) به کمیته نکوداشت فیض کاشانی که روز پنجشنبه پانزدهم بهمن در محل آرامگاه وی برگزار شد اهداء کرد

مرکز پژوهشی کاشان شناسی دانشگاه کاشان به مناسبت سالگرد رحلت ملا محسن فیض کاشانی، تعداد یکصد نسخه از "مجموعه مقالات کنگره بزرگداشت ملامحسن فیض کاشانی"(شماره4-5مجله کاشان شناخت،1387) به کمیته نکوداشت فیض کاشانی که روز پنجشنبه پانزدهم بهمن در محل آرامگاه وی برگزار شد اهداء کرد.

 

رئیس مرکز پژوهشی کاشان شناسی دانشگاه کاشان گفت: این مجموعه شامل 14 مقاله علمی و پژوهشی از اندیشمندان و اسلام پژوهان است که در باره شخصیت، آراء و اندیشه های فیض کاشانی در 376 صفحه  منتشر شده است.

 
دکتر محمد مشهدی نوش آبادی اظهار داشت: 22ربیع الثانی سالگرد رحلت ملامحسن فیض کاشانی از نوادر و متالهان بزرگ تاریخ اندیشه اسلامی و شیعی است.

 
وی با اشاره به اینکه شخصیت، زندگی، آراء و آثار ملامحسن همیشه مورد توجه و اقبال اسلام پژوهان بوده و منش و روش وی زبان زد خاص و عام افزود: وی در طول زندگی خود به همه مظاهر قدرت و ثروت بی اعتنا و آنان را به چیزی نمی گرفت و همواره با آزادگی و سربلندی می زیست.

 

وی خاطر نشان کرد: حتی هنگامی که شاه عباس دوم وی را برای امامت جمعه به اصفهان پایتخت صفویان دعوت نمود، ملامحسن به این دعوت اعتنا نکرد و آن را نپذیرفت، زیرا زندگی و اوقات خود را در تحقیق و پژوهش دینی و استغراق در معانی عمیق توحیدی می گذراند.

 

  رئیس مرکز پژوهشی کاشان شناسی دانشگاه کاشان افزود: اینک ثمره یک عمر نبوغ و مجاهدت ایشان میراث گرانمایه ای برای جویندگان حقیقت و تشنگان دریای معرفت است. Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA
سه شنبه 27 بهمن 1394  9:20:55

آخرين تاريخ بازديد : سه شنبه 6 تير 1396  22:14:26
تعداد بازديد از اين خبر : 1365
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیکی
نظر
ورود کد امنیتی :  Audio VersionReload Image